Kratke upute i smjernice kako se pravilno održavaju grijači za e-cigarete.
Kako znate da je vrijeme za očistiti ili zamijeniti grijač?
Grijač je potrebno zamijeniti ako se desi nešto od slijedećeg:
- okus tekućine za e cigaretu više nije isti
- sam uređaj više ne generira istu količinu pare i imate osjećaj kao da morate pojačati snagu MODa
- počnete možda kašljati ili osjetite peckanje, nelagodu u grlu ili na jeziku (to je već ekstremno uprljan grijač)
- primijetite da je tekućina u tanku u 2 boje, pri dnu tamna pri vrhu svjetlija
Ako imate atomizer koji koristi kupovne grijače – te grijače ne možete čistiti, morate jednostavno kupiti novi.
Ako koristite grijače koje sami radite ili kupovne već motane grijače koje sami slažete u atomizer – tu možete koristiti isti grijač nekoliko puta uz pravilno održavanje.
Ukoliko želite da vam isti grijač traje duže te da ne morate mijenjati svaki puta cijeli grijač nego samo vatu evo par preporuka:
- nemojte nikada čekati da se grijači za e-cigarete u potpunosti uprljaju – mijenjajte vatu redovitije – lakše ćete maknuti naslage s grijača nego kada se stvori talog od pol metra
- nemojte koristiti nikakve mehaničke alate za čišćenje coila tipa četkice i slično – takve četkice mogu napraviti mikro oštećenja na coilu nevidljiva golom oku, na samom coilu se mogu nači nevidljive micro “strugotine” materijala – koje vi potom udišete
- za održavanje grijača dovoljno je prebrisati grijač vatom koju koristite za parenje
- ukoliko je grijač prljaviji – možete ga isprati pod toplom vodom
- pazite prilikom procesa “dry burna” da ne pregrijete grijač jer za to nema potrebe a i metal mijenja svoja svojstva i karakteristike ukoliko dođe do pregrijavanja – morate ga ugrijati tik prije nego što on počne sjati od vručine – to je sasvim dovoljno
Ako smo propustili nešto navesti – svakako spomenite to u komentarima!
Do idućeg gledanja u live streamu na Vaper Pub Twitch kanalu – pozdrav!
“Tip of all time” za kupovne grijace i pod-ove… Uvijek neka vam neka rezerva bude pri ruci. Nikad neznas koliko ce koji da traje… Dan ili skoro mjesec dana 😉
A ima li neko da napiše nešto o mesh mrezicama (grijacima) kako,što,koliko se može dugo koristiti prije zamjene i sl…
Ja svaki put promjenim grijač do sad nisam nikad čistio ga
I kolko dugo takav coil moze izdrzati. Mislim, kolko ga se puta zapravo moze ocistiti??
po mom iskustvu – 1-2 puta…ovisi o liquidu
Mislim da je za novu ekipu u rebuildanju i čišćenju coilova bitno naglasiti da kod dry burnanja smanje vatažu (W) na modu i rade to sa nižom od one skojom inače pare.
Što se tiče čišćenja coila ne koristim vodu već samo dry burn da se šporkica zapali i nakon toga s papirom obrišem coil.
@paolaengstler evo malo korisnih informacija🤗😁
Ja sam prvi put kad sam išao raditi tank rebuild, kad sam ga rastavio i oprao još i onako “pametan” išao i coil očistiti pa sam ga sa žičanom četkicom dobro očistio 😛 Jbg, mlad, neiskusan a prepametan. Naravno da to više nisam ponovio. Eto, htio sam se samo “pohvaliti” kako sam bio uvjeren da sam odradio to kako treba, a ustvari sam ispao glup i neinformiran.
Na tocku 5. – obicno ljudi ugrijavaju (rade dry-burn) do tocke da se zavojnica zazari do bijele svijetlosti.
U tom trenutku pocinje taljenje metala/legure (bilo kojeg) i mijenja se kemijska struktura, sto znaci da potencijalno dolazi do nezeljenih spojeva koji ce biti udahnuti (primjerice, titanium stvara titanium dioksid koji je kancerogen i lako zapaljiv).
Dovoljno je zazariti zavojnicu do najvise crvenkaste boje (pocetak zarenja), sto je sasvim dovoljno da spalite nezeljene necistoce.